دستگاه تصفیه آب RO , تصفیه آب به روش سیستم RO

دستگاه تصفیه آب RO , تصفیه آب به روش سیستم RO , جهت کسب اطلاع از انواع دستگاه های تصفیه آب که با سیستم RO کار می کنند با ما تماس دبگیرید : با توجه به این که یکی از مشکلاتی که در زمینه اب آشامیدنی این روزها وجود دارد می توان به این مورد اشاره داشت که دسترسی به آب آشامیدنی تمیز و پاکیزه کمی مشکل است و در بیشتر مناطق نیز قابل دسترس نمی باشد. مهم ترین دلایلی که باعث این امر شده است می توان که به رشد جمعیت، توسعه‌ی صنعتی و تخریب محیط ‌زیست اشاره داشت که باعث از بین رفتن سلامت آب شده است. مهم ترین چیزی که امروزه باید مورد بررسی قرار بگیرد این مورد است که آب های آشامیدنی دچار چه نوع آلودگی هایی هستند.

سیستم تصفیه آب RO

در ابتدا یکی از علت های آلودگی آب ورود انواع مواد شیمیایی آلوده بود اما امروزه علاوه بر آن می توان که در آب های امروزه مقدار زیادی از آفت‌ کش‌ها و علف‌کش‌ها و موادآلاینده‌ های بسیار سمی کارخانه‌ها را نیز با انجام ازمایشات مشاهده کرد تنها چاره های که برای رفع این مشکل وجود دارد استفاده از تکنیک‌ های مختلفی می باشد که در این تکنیک ها می بایستی آب با بیش‌ترین دقت تصفیه شود.

جهت کسب اطلاع از قیمت انواع دستگاه تصفیه آب وارد لینک شوید : قیمت دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب RO

یکی از مؤثر ترین راه ‌های از بین بردن این آلاینده ‌ها دستگاه های تصفیه آب می باشد و با توجه به اهمیت این موضوع امروزه شاهد رشد روز افزون این تکنولوژی تصفیه آب خانگی در بسیاری از کشورهای دنیا هستیم و از همین رو نیز رقابت برای تولید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در بین تولید کنندگان از نظر بالا ترین دقت و بهترین کیفیت بسیار بالا می باشد.

با استفاده از دستگاه های تصفیه آب علاوه بر از بین بردن بسیاری از آلودگی ها و نمک‌های محلول اضافی در آب، می توان که ذرات معلق و سختی آب، میکروب‌ها و باکتری‌های موجود در آب را هم از بین برد در واقع همگی این موارد از عمده ‌ترین دلایل بیماری ‌های گوارشی و آلرژی‌زا هستند. با وجود این مقادیر آلودگی در آب بدون شک تصمیم به خرید یک دستگاه تصفیه می گیرید که در صورتی که به دنبال خرید یک تصفیه آب خانگی هستید بهتر است تا تحقیقاتی را در این زمینه انجام بدهید
با توجه به نیاز مردم به این دستگاه برندهای مختلف به عنوان بهترین برند وجود دارند و در میان بیشتر برند ها بسیار ممکن است که اغلب فروشندگان و یا حتی خود کارخانه‌های تولید به شما خرید دستگاه تصفیه آب RO یا دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس را پیشنهاد بدهند.

تصفیه آب RO چیست؟

کلمه  RO از عبارت REVERSE OSMOSIS به معنی اسمز معکوس گرفته شده است؛ پس در شنیدن اسم این تصفیه آب خانگی باید متوجه شوید که دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس و  RO هر دو یکی هستند. با استفاده از این دستگاه تصویه تا ۹۸% از ناخالصی های آب گرفته می شود زیرا که فرآیند اسمز معکوس یک فرآیند کاملاً فیزیکی است که بواسطه‌ی یک غشای فشرده، بالغ بر ۹۸٫۸ درصد از ناخالصی‌های آب را از بین می برد. در دستگاه تصفیه آب RO قدرت و کیفیت تصفیه آب به قدری زیاد و با کیفیت است که تلاش‌ها برای تبدیل آب شور به آب شیرین بصورت زیاد در حجم‌ های بالا، با این نوع فیلتر هر روز بیشتر می ‌شود.

در واقع درباره اساس کار این نوع دستگاه تصفیه آب باید بگوییم که به این شکل است که در دو طرف یک غشای نیمه تراوا با غلظتی متفاوت آب قرار می‌گیرد بنابراین این موضوع باعث حرکت مقداری از حلال رقیق ‌تر به سمت دیگر غشا می ‌شود و این موضوع باعث می ‌شود تا محلول غلیظ، رقیق ‌تر شود. عمدتاً جنس غشای اسمز از نوع استات سلولوزی می باشد.

عملیات تصفیه آب در اسمز معکوس

در دستگاه تصفیه آب خانگی عملیات اسمز معکوس به این صورت انجام می شود که در مراحل قبلی آب توسط سه فیلتر ورودی و کربن فعال وارد هوزینگ فلیتر ممبران می‌شود؛ که در این هوزینگ عملیات اسمز معکوس انجام می‌شود. فیلتر ممبران به دور لوله‌ای پیچیده و این فیلتر از چندین غشای نیمه تراوا تشکیل شده است.
در این شرایط با اعمال فشار پمپ آب خالص از بین غشا عبور می‌کند و در طرف دیگر غشا از طریق لوله‌ای به سمت آب تصفیه شده هدایت می‌شود و در سمت دیگر آب غلیط شده و آلوده به سمت خروجی فاضلاب هدایت می‌شود.

فرایند اسمز

فرایند اسمز

در این فیلتر روزنه‌ های غشا به اندازه‌ی ۰٫۰۰۰۱ میکرون هستند و آب نمی ‌تواند بدون اعمال فشار از این فیلتر عبور کند؛ از این رو و برای دستگاه تصفیه آب RO باید که یک پمپ نیز تعبیه شود. در این شرایط مقداری از آب هم از روی سطح غشا همیشه عبور می‌کند و به سمت فاضلاب هدایت می ‌شود که این موضوع کاملاً طبیعی است زیرا در مکانیسم دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس به عمد این گزینه برای شستن و از بین بردن رسوبات ناشی از آب آلوده در جریان فاضلاب پیش‌بینی شده است.

مطالعه ...  دستگاه یونیزه کننده آب قلیایی

از شاخص ترین ایراد هایی که به دستگاه تصفیه آب RO گرفته می ‌شود در واقع میزان بالای آب فاضلاب آن و یا پساب آن می باشد که با توجه به این که در اغلب این دستگاه ‌ها به ازای هر لیتر آب تصفیه شده سه لیتر آب وارد فاضلاب می‌شود. هرچند با تعبیه‌ی یک محدود کننده‌ی جریان تلاش شده تا کمی از این میزان کاسته شود ولی در کل تصفیه آب خانگی RO بدون این خروجی ‌ها معمولاً به خوبی عمل نخواهد کرد.

نکته جالب درباره دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس این که این دستگاه قادر به حذف بالغ بر ۹۸ درصد از آلاینده ‌های آب می باشد و با وجود فیلتر ممبران نیز در برخی از مواقع برخی از مولکول ‌های ریزتر و کوچک ‌تر میکروب‌ ها و ویروس‌ ها همچنان از فیلتر عبور می‌کنند. برای همین هم در صورت استفاده از دستگاه ‌تصفیه آب خانگی تصفیه آب  RO، معمولاً از یک فیلتر مادون قرمز و یا پست کربن یا کربن خطی هم برای حذف در صورت باقی ماندن مقداری از این میکروب‌ ها و ویروس ‌ها و باکتری ‌ها در آب این فیلتر ها قرار می دهند.

آیا دستگاه تصفیه آب RO مشکلاتی برای آب ندارد؟

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که زمانی که آب تحت چنین فشاری باشد و برای تصفیه از روزنه ‌هایی به این ریزی عبور کند، بسیار ممکن است که به غیر از املاح و آلاینده‌های موجود در آب بسیار از مواد طبیعی و معدنی خودش را نیز از دست بدهد. دیگر این که ممکن است تا حالت قلیایی آب در بسیاری از مواقع تصفیه با RO به دلیل فشار زیاد بر سطح مولکولی از بین برود و همان گونه که قبلاً گفته شد آبی که خاصیت قلیایی نداشته باشد، اسیدی است و این حالت اسیدی برای بدن مشکلاتی را فراهم می‌کند.

با توجه به مشکلاتی که گفته شد به همین دلیل آب تصفیه کن RO در اغلب تولیدات جدید به فیلتر های جدید تری تجهیز شده تا ضمن اینکه آب را به صورت صد در صدی تصفیه ‌کند، بتواند که مشکل قلیایی و یونیزه شدن آب را هم مرتفع کند. از این رو اصطلاح دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس ۶، ۷ و یا ۸ مرحله ‌ای باب شده است.
در استفاده از تصفیه آب خانگی با قابلیت آب تصفیه کن RO می توانیم مطمئن باشیم که همه‌ی سختی و آلودگی آب گرفته شده است؛ اما عمده‌ی تولیدات جدید تصفیه آب خانگی RO پس از اینکه آب را تصفیه کردند با عبور آب از دو فیلتر یونیزاسیون آب و فیلتر قلیایی‌کننده‌ی آب، آب را کاملاً غنی و عالی می‌کنند. از این رو توصیه می کنیم که در صورتی که خرید دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس را در نظر دارید حتما در هنگام خرید به پارامتر های قلیایی و یونیزه کردن آب دقت داشته باشید.

مطالعه ...  فروش دستگاه تست تشخیص خلوص و سختی آب آشامیدنی

با توجه به این مسائل به نظر می ‌رسد برای خرید تصفیه آب خانگی باید در انتخاب خودمان بیشتر به آب تصفیه کن RO توجه داشته باشیم. تصفیه آب RO در صورتی که با مدیریت خوب شما همراه باشد، نه تنها بهترین آب را برای شما به همراه خواهد داشت بلکه در هزینه ‌های طولانی مدت شما هم به عنوان یک ذخیره سرمایه محسوب می ‌شود.

مهم ترین مزایای آب تصفیه کن RO

  • در دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس آب تصفیه شده به نگهداری زیادی نیاز ندارد و تقریباً به صورت کامل تصفیه شده می باشد.
  • برای مناطقی که آب سخت و آلوده دارند آب تصفیه کن RO بهترین انتخاب می باشد
  • فیلتر اسمز معکوس نیاز به تعویض در دوره‌ های زمانی کوتاه مدت را ندارد.
  • برای تصفیه آب در دستگاه تصفیه آب RO هیچ ماده‌ی شیمیایی و یا غیر طبیعی وجود ندارد.

مهم ترین معایب آب تصفیه کن RO

  • آب فاضلاب بیشتر از آب تصفیه شده خواهد بود.
  • نیاز به مصرف برق به اندازه ی ۲۴ ولت برای تصفیه آب دارد

با توجه به مواردی که درباره ی این دستگاه تصفیه گفتیم با استفاده از تصفیه آب خانگی اسمز معکوس که مجهز به فیلتر های قلیایی و یونیزه است می توان که آبی سرشار از آنتی اکسیدان و با درصد بالایی از قلیایی برای از بین بردن بسیاری از بیماری ‌های اسیدی بدن خود را به دست اورد.

شناخت برند و نوع دستگاه برای خرید دستگاه تصفیه آب RO اهمیت زیادی دارد که با مراجعه به سایت ما می توانید که با مشاوره با کارشناسان ما اطلاعات مفیدی را در باره ی این محصول به دست بیاورید و خرید مطمئنی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *