لوازم یدکی پمپ پنتاکس , لیست قیمت قطعات یدکی پمپ پدرولا , قطعات یدکی پمپ آب پنتاکس , اسپیکو , سایر , پمپیران , مرکز فروش قطعات پمپ آب ابارا و لوارا,

فروشگاه ماشین آلات صنعتی

قطعات یدکی پمپ پنتاکس

یکی از پر فروش ترین و محبوبترین پمپ های ایتالیایی موجود در بازار پمپ پنتاکس است . پمپ پنتاکس ایتالیا بازار بزرگی در ایران دارد . از طرفی فروش زیاد این نوع پمپ باعث شده است برخی از شرکت ها قطعات یدکی و لوازم یدکی پمپ پنتاکس را وارد کنند .

به هر حال هر نوع پمپی طول عمری دارد و یک وسیله الکتریکی است که در اثر برخی از عوامل موجب ایجاد استهلاک می شود . در این صورت نیاز به تعمیر و یا تعویض برخی قطعات می باشد . البته بر اساس شدت آسیبی که به پمپ وارد می شود تخمین زده می شود که آیا بهتر است تعمیر شود یا قطعات یدکی جایگزین شوند. این تردیدی ندارد که بهترین راه تعویض قطعه جدید برای آن است .

تصور کنید یک پمپ پنتاکس با استفاده از یک قطعه ساده دوباره راه اندازی خواهد شد و شما هزینه کمی بابت راه اندازی دوباره باید پرداخت کنید. این درحالی است که اگر قطعه مورد نظر را پیدا نکنید باید کل پمپ را کنار بگذارید و هزینه زیادی جهت خرید دوباره پمپ پرداخت کنید . همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم به دلیل استفاده و کاربرد زیاد پمپ پنتاکس در ایران قطعات یدکی پمپ پنتاکس نیز به راحتی قابل تامین در کشور می باشد . سعی میکنیم تمامی قطعات یدکی  مورد نیاز جهت تعویض یا تعمیر پمپ پنتاکس را فراهم کنیم و در صنعت فا عرضه کنیم .

قطعات یدکی پمپ | لوازم یدکی پمپ پدرولا

از دیگر پمپ های معروف و پر فروش در ایران می توان به پمپ پدرولا ایتالیا اشاره کرد . به دلیل تنوع محصول پمپ ها و شناورهای پدولا خیلی از کاربران دوست دارند که این مارک را خریداری کنند و مورد استفاده قرار دهند. از طرف دیگر بعد  از مدت زمانی که می گذرد نیاز به تست و یا در برخی از موارد که پمپ دچار استهلاک می شود نیاز به تعمیر و یا تعویض قطعات می باشد . لذا وجود تمامی قطعات یدکی پمپ آب پدرولا و یا هر نوع پمپ دیگر در کنار خود پمپ از اهمیت زیادی برخوردار است .

نکته

در هنگام خرید پمپ به خدمات پس از فروش و وجود لوازم یدکی پمپ توجه داشته باشید .

لوزام یدکی | قطعات یدکی پمپ سایر

پمپ سایر

لوازم یدکی پمپ ابارا

پمپ ابارا

قطعات یدکی پمپ لوارا

پمپ لوارا

لوزام یدکی پمپ اسپیکو

پمپ اسپیکو

قطعات و لوزام یدکی پمپ پمپیران

پمپ پمپیران

تعریف قطعات پمپ

 • بدنه پمپ
 • محور پمپ
 • پروانه پمپ
 • پره های پمپ
 • روپوش پروانه ( shroud )
 • نقطه مکش
 • حلقه های سایش
 • کاسه نمد
 • شیپوره ( Diffuser )
 • نقطه رانش یا تخلیه
 • بدنه پمپ ها

بدنه پمپ :

بدنه پمپ معمولا از نوع حلزونی یا از نوع قطر افزاینده است که این پمپ محفظه ای است که محور و سیستم آب بندی و پره های پمپ را در بر می گیرد و در واقع از میان آن مایع جریان می یابد.

محور پمپ :

محور پمپ می تواند بسته به نوع موتور مورد استفاده ، بخشی از روتور موتور و یا مستقل و به محور موتور جفت شده باشد. از آن جایی که محور دارای یاتاقان مستقل است از همین رو هم می تواند تا توسط یاتاقان های موتور نگه داشته شود در واقع روش مورد استفاده به طراحی پمپ بستگی خواهد داشت.

پروانه پمپ :

این قسمت نیروی زیادی را به سیال وارد می کند تا که سرعت و مقدار حرکت افزایش پیدا کند. منظور از چشم پروانه منفذ مرکز پروانه است که به آن چشم پروانه می گویند این قسمت از پمپ تا حدودی تعیین کننده ظرفیت پمپ است.

پره های پمپ :

سیال در پمپ توسط این قسمت یعنی پره های پمپ در داخل پمپ هدایت می شوند.

روپوش پروانه (shroud) :

همان طور که از اسمش مشخص است این قسمت هم پره های پمپ را پوشانده و سپس جریان سیال را در ناحیه پروانه محدود می نماید.

نقطه مکش :

این قسمت در نزدیکی مرکز بدنه و مهم ترین بخش یعنی محل ورود سیال به پمپ است. قطر برای عبور در این نقطه تا حدودی میزان آب دهی پمپ را تعیین می کند.

حلقه های سایش :

این قسمت معمولا در تمام پمپ ها در نظر گرفته نم یشود. این قطعه در صورت در نظر گرفته شدن در سیستم معمولا قابل تعویض خواهند بود. برای افزایش کارایی پمپ بدین طریق یک آب بندی هیدرولیک انجام می شود ؛ و از طرف رانش به طرف مکش پمپ مقدار اندکی سیال هم باز گردانده می شود.

کاسه نمد :

این قسمت هم در داخل پمپ موجب آب بندی جریان سیال می شود ؛ و در این سیستم کاسه نمد می تواند که شامل یک واحد آب بندی از نوع بافته و یا قابل تعویض و قابل تنظیم یا هم می تواند که از نوع مکانیکی نیز باشد.

شیپوره Diffuser:

این سیستم معمولا در همه پمپ ها و معمولا در پمپ های گریز از مرکز نیز مورد استفاده قرار نمی گیرد. در بیشتر اوقات از این قطعه فقط برای جهت دادن به جریان آب بکار گرفته می شود. معمولا از شیپوره با استفاده از بدنه حلزونی کمتر استفاده می شود.

نقطه رانش یا تخلیه :

پمپ سیال توسط این نقطه ای یعنی نقطه رانش یا تخلیه به سیستم لوله کشی هدایت می شود. پمپ های یک مرحله ای با یک دهانه مکش برای نمایش قطعات پمپ از نوع ساده، استفاده می شود اما این مورد در مورد پمپ های گریز از مرکز به این شکل است که این نوع پمپ ها نیز در طرح های چند مرحله ای بامکش دو گانه ساخته می شوند. بر حسب مقدار سیال پمپ شونده و فشار لازم در واقع نوع پمپ مورد استفاده تعیین می گردد. درست است که پمپ دو گانه بسیار شبیه پمپ با مکش واحد است، اما یک تفاوت دارد و ان هم این است که سیال در آن از هر دو طرف پروانه کشیده و از طریق یک دهنده خروجی به بیرون هدایت می شود.

بدنه پمپ ها :

این پمپ ها یعنی پمپ های گریز از مرکز از لحاظ ساختمان و کاربرد در کار خانه ها با هم دیگر تفاوت دارند ؛ زیرا که بدنه پمپ ها به صورت مختلف ساخته می شوند و این به این معنی است که تفاوت های فیزیکی بسیاری بین انواع مختلف پمپ ها وجود دارد.

مهم ترین موادی که برای جنس بدنه پمپ ها کاربرد زیادی دارند عبارتند ا ز:

 • چدن
 • فولاد
 • برنز

و یا آلیاژ های مقاوم در برابر خوردگی و سایش است